У Києві відбудеться церемонія з Дня пам’яті полеглих у війнах Ізраїлю

28 квітня 2017 року о 12-00 Ізраїльський культурний центр при Посольстві Держави Ізраїль у Києві запрошує взяти участь в Меморіальній церемонії до Дня пам’яті полеглих в війнах Ізраїлю та жертв терору.

E 1963 році Кнесет законодавчо оголосив цей день Днем пам’яті полеглих солдатів Армії Оборони Ізраїлю і всіх тих, хто боровся і загинув за створення незалежної єврейської держави. У 1980 році Кнесет вніс поправку до цього закону, перейменувавши його і змінивши його зміст. Після поправки цей закон отримав свою нинішню назву – Закон про День пам’яті полеглих у війнах Ізраїлю.

У день пам’яті полеглих у війнах Ізраїлю також шанують пам’ять полеглих співробітників поліції, Моссаду і генеральної служби безпеки.
День пам’яті полеглих у війнах Ізраїлю починається на заході сонця і завершується наступного дня з появою перших зірок. Рівно о 20:00 по всьому Ізраїлю звучить хвилинна сирена. Офіційна державна церемонія, що відкриває заходи Дня пам’яті, проходить на площі поруч зі стіною Плачу. У ній беруть участь президент країни і глава генштабу ЦАХАЛу.

На наступний день о 11:00 по всій країні звучить 2-х хвилинна сирена, слідом за якою проходять офіційні церемонії пам’яті на всіх військових кладовищах країни. У церемоніях беруть участь сім’ї загиблих, громадські діячі, представники уряду, поліції і служб безпеки. Центральна церемонія проходить на військовому кладовищі на горі Герцель.

Під час церемоній на військових кладовищах національний прапор Ізраїлю приспущено до половини флагштока. Учасники церемонії вимовляють молитву «Ізкор», громадські діячі виступають з промовами, армійський кантор співає молитву «Ель мале Рахама» і представники різних організацій покладає вінки на могили загиблого. Церемонії завершуються залпом в пам’ять про загиблих.

Додаткові церемонії проходять біля пам’ятників і монументів, споруджених в пам’ять про загиблих, в «Яд ле-Банимо», в навчальних та громадських організаціях, на армійських базах. На деяких церемоніях зачитують вірші, присвячені загиблим. Телебачення і радіо транслює передачі про полеглих воїнів

Реєстрація за телефонами 044-277-24-74, 050-386-85-91, 050-440-48-91.

Leave a Comment