У Луцьку запалили свічки в пам’ять про масове вбивство євреїв

У Луцьку запалили свічки в пам’ять про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв, які проживали в місті та на околицях.

Місцева еврейська громада та лучани зібралися біля стін єдиної вцілілої синагоги у місті, аби згадати про те, що більше ніколи не повинно повторитися.

 

Захід у пам’ять про жертв трагедії, «шоа» (одна з назв цієї трагедії, іврит), відбувся 12 вересня, біля приміщення колишньої великої хоральної синагоги на вулиці Данила Галицького. Органзували подію члени меморіальної фундації «Сефер Волинь», Іудейська ортодокасальна громада міста Луцька, ініціативна група “Збережемо древній Луцьк”, Центр міжнаціональної пам’яті Волині

Не всім відомо, що до 1941 року Луцьк був переважно єврейським містом. Іудейська громада міста складала 80% населення. Українці та поляки складали 20% від містян, які населяли Луцьк того часу.

В серпні-вересні 1942 року, під час окупації Луцька, фашисти знищили близько 17 тисяч євреїв, які проживали в місті та на околицях. На місті розстрілу нині встановлено меморіал пам’яті.

Як зауважили організатори заходу, наразі меморіал пам’яті жертвам голокосту знаходиться в проблемному для доїзду місці – на території Гнідавського цукрового заводу. Еврейська громада, має надію, що в найближчому майбутньому до цього пам’ятника жертвам страшної трагедії єврейського народу буде облаштований окремий доїзд.

зі слів голови правління іудейської ортодоксальної общини Луцька Мойше Меїр Матусовський, в останній місяць напередодні єврейського нового року іудеї мають шанс зробити останні хороші записи в книзі буття, яку нотує за кожним господь.

«Головне що повинен зробити кожен, аби цей запис був хорошим – це пам’ятати. Не можна забувати про тисячі людей, які віддали свої життя, захищаючи свою національність та традиції» – пояснює Мойше Меїр.

[wpdevart_like_box profile_id=”jeworg” connections=”show” width=”300″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Волинські новини

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.