Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» ініціює документальний онлайн-проєкт РОЗМОВА, в якому запрошує 50 тисяч українців поділитися своїми думками та історіями життя.
Навіщо ви живете? Ви любите? Вас зраджували? Як ваші родичі пережили Другу світову війну? Що знаєте про трагедію Бабиного Яру? Буваєте там? Дивуєтеся пропозиції перейменувати метро «Дорогожичі»? Обурюєтеся чи аплодуєте методам музейної мови? Маєте думку, як ушановувати пам’ять у 21 столітті?
Метою проєкту є побудувати експозицію про спільне минуле й майбутнє країни через цінності сучасної людини. Взяти участь може кожен повнолітній українець з досвідом проживання у Києві, незалежно від статі, ідентичності, релігійних і політичних переконань. В форматі онлайн-зустрічі пропонується поділитися своїми спогадами, думками та подіями минулого, які вплинули на сприйняття сьогодення й заклали мрії на майбутнє. Кожен учасник може розповісти усе, про що готовий говорити і самостійно визначити глибину розмови. “Ваша історія – документ часу, який заслуговує на більше ніж small talk,” — зазначається у проєкті.
Вже з 15 червня всі відео поступово з’являтимуться на оновленому сайті Меморіалу, де можна проглянути своє відео або відео інших учасників, відфільтроване за тематичними категоріями: віком людини, професією, цінностями; ситуаціями, які її сформували. Із чисельністю учасників зростатиме й кількість тем, способів пошуку й перегляду відео.
Розмови будуть записуватися за допомогою Zoom або іншого зручного для співрозмовника відеододатку. Тривалість зустрічі – пів години. Для участі в проєкті треба обрати зручний час для розмови і ознайомитися з інструкцією.
Перелік запитань і тем, що звучатимуть під час розмови, можна проглянути попередньо. За бажанням кожен може доповнити записані розмови відеоселфі з додатково озвученими думками. Подібну розмову можна записати з будь-ким, хто цікавить, і розширити власними запитаннями. Посилання на додатково записані відео, пропозиції запитань та щодо соціальних груп, які можна залучити до розмови можна надсилти на пошту rozmova@babynyar.org. Також зацікавленим приєднатися до команди і стати інтерв’юером пропонується заповнити форму.