День вишиванки: doodle та єврейські мотиви

21 травня в Україні відзначається день вишиванки, української національної вишитої сорочки.

Заради справедливості відзначимо, що вишита сорочка є притаманною практично для всіх слов’ян: східних, західних та південних. Зустрічається вишивка сорочок також і e неслов’янских, і навіть латиноамериканських народів.

Але й самогон з агави (текіла) не є лише мексиканським винаходом. А пельмені вигадали японці. Тож правий той, хто вчасно “забрендував винахід”.

З приводу дня вишиванки компанія Google випустила doodle – тематичне анімоване зображення, присвячене даті. Автором сьогоднішнього “дудла” виступила українська хужожниця Таня Якунова.

Також багато представників єврейської спільноти України позували у вишитих сорочках. На фото нижче – Почесний консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олег Вишняков.

Також у вишиванці сьогодні красувалася киянка єврейського походження, Народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк (на фото – із Народним депутатом, екс-гендиректором 1+1 media Олександром Ткаченком).

Також у соціальних мережах можна побачити художника, директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. Його чорна сорочка розшита менорами та магендавидами.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.