Померла Ірина Максимів, Праведниця Народів Світу

Пішла з життя 88-річна тернополянка Ірина Максимів (Саїк). 

12-річна Максимова (Саїк) Ірина разом з батьками – Онуфрієм, Анною та братом Миколою з липня 1943 року по квітень 1944-го рятувала та допомагала переховуватись 17 євреям з Тернополя. Серед них – Михайло Гінзберг, його дружина Софі, матір Роза, сестри – Анна Гинзберг і Рут Старкшалль, чоловік Рут – Натан та ще семеро друзів Гінзбергів.

27 квітня 1992 року Яд Вашем надав Онуфрію і Анні Саїк почесне звання «Праведник народів світу». 6 травня 2007 року Яд Вашем відзначив Ірину Максимів (Саїк) почесним званням «Праведник народів світу».


1994-го знімальна група голлівудського режисера Стівена Спілберґа записала чотири години спогадів Ірини Максимів. Тоді в Україні відзняли історії 3030 людей. До фільму увійшло шість, включаючи історію Ірини Онуфріївни. Під час презентації фільму високі урядовці й зарубіжні гості дякували Ірині Максимів за її подвиг та її батьків, які ризикували життям своєї родини, рятуючи євреїв.

У Ірини Онуфріївни залишилися дві доньки з онуками та правнуками. Рідні відзначають, що Ірина Максимів до останніх днів зберігала почуття гумору та мала галицьку гостинність.

COMMENTS

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.