Робоча група при Міносвіти схвалила нову методику з викладання історії Голокосту

Робоча група при Міністерстві освіти і науки України, до якої увійшли провідні вчителі та методисти з 10 регіонів країни, затвердила методичні матеріали для роботи з онлайн-платформою «Червона точка пам’яті». Платформа присвячена вивченню історії Другої світової війни та Голокосту. Уже у вересні для широкого загалу її представить Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

На основі цієї платформи робоча група з питань оцінки методичних матеріалів при МОН також працюватиме над створенням матеріалів для Національного уроку пам’яті. Він запланований до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру та пройде одночасно у всіх українських школах. 

Завдяки платформі «Червона точка пам’яті», створеній Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», учні спробують себе як дослідники. Під егідою вчителя вони шукатимуть документальні свідчення в домашніх архівах і місцевих музеях, записуватимуть короткі спогади очевидців та зможуть відчути себе носіями цієї пам’яті. Усі оцифровані знахідки школярі самостійно додаватимуть на платформу. Кожне записане свідчення про Голокост, Другу світову війну стане тією червоною точкою, яка буде нанесена на спеціальну карту, де персональні історії накладатимуться на «велику історію».

«Використання інноваційних та інтерактивних матеріалів значно підвищує рівень освітнього процесу. Платформа «Червона точка пам’яті» дасть учням можливість працювати з реальними історичними джерелами, які вони будуть знаходити самостійно або з допомогою родичів. Це навчить школярів працювати з артефактами та поглиблювати знання. А найголовніше – підвищить інтерес до історичних джерел, якого іноді бракує сучасним учням, – підкреслила головна спеціалістка головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко. – Я дуже сподіваюся, що цією ініціативою зацікавляться не тільки шкільні вчителі, а й педагоги вищих і професійно-технічних навчальних закладів. Ми маємо більше розповідати про події, які відбулись у Києві в 1941 році. Тим паче, що в багатьох із нас є спогади, пов’язані з трагедією Бабиного Яру».

Платформа допоможе вчителям застосувати нові педагогічні підходи та метод залучення, який є дуже ефективним у навчальному процесі. А також розвивати основні для  учнів компетенції: критичне й творче мислення, а також навички комунікації та кооперації.

«Створення нових моделей викладання історії Голокосту – одна з провідних цінностей освітнього напряму Меморіального центру. Ми хочемо, щоб усі школярі мали доступ до першоджерел, могли думати й діяти як історики, щоб вони вивчали історію не тільки за параграфами підручників, а й у спільній дослідницькій діяльності. Також для нас украй важливі діалог і співпраця з усіма учасниками освітнього процесу, – зазначила керівниця освітніх проєктів Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Анна Мазарчук. – Ми вдячні Міністерству освіти і науки за підтримку проєктів, покликаних змінити підхід до вивчення історії, зробити процес цікавим для учнів. Впевнені, що залучення вчителів-методистів, педагогів-практиків із різних регіонів сприятиме впровадженню проєктів у реальних шкільних умовах».

Нагадаємо: протягом травня-червня 2021 року Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» провів серію вебінарів для вчителів історії з теми Голокосту. Провідні експерти, які спеціалізуються на дослідженні цієї теми, поділилися своїми знаннями та напрацюваннями в межах організації практико-орієнтованого навчання та роботи з першоджерелами. У вебінарах взяли участь більше 1000 вчителів.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.