Співробітниця канадської організації подарувала єврейському музею в Дніпрі старовинні реліквії

Реліквії музей Голокосту

Відбулася церемонія передачі в дар Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» трьох старовинних чашок з сервізу, який має приголомшливу історію, пов’язану з Катастрофою європейського єврейства. Безцінний дар музею піднесла відповідальний співробітник канадської організації «Ukrainian Jewish Encounter» ( «Українсько-Єврейська Зустріч, UJE») пані Наталя Федущак.

Церемонія відбулася в залі «Голокост» Музею, біля тієї частини експозиції, яка розповідає про гетто, концтабори і табори смерті, бо історія того, як ці предмети потрапили до сім’ї Федущак, безпосередньо пов’язана з трагедією євреїв, які жили на території до Другої Світової війни, що входила до складу Речі Посполитої.

Наталя Федущак детально розповіла і історію цих чашок, і про те, чому вона вибрала саме Єврейський музей Дніпра для передачі їх в дар, в відеоінтерв’ю для сайту Дніпропетровської Єврейської общини.

Директор Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» доктор Ігор Щупак з глибокою вдячністю прийняв безцінний дар від Наталії Федущак, а головний хранитель Музею Людмила Сандул помістила унікальні артефакти в спеціально підготовлену вітрину.

Людмила Сандул зазначила, що тепер ці чашки стануть важливим елементом не тільки експозиції, але їх доля стане важливою частиною загального наративу, що дозволяє побачити трагедію мільйонів в людському вимірі. «Я знаю, як відкриваються очі у дітей на екскурсії по нашому музею, як по-новому вони починають бачити світ себе в світі, – сказала вона, – ці безцінні артефакти пожвавлять розповідь і допоможуть осмислити ту трагедію, яка сталася в самому центрі Європи».

Тепер три чашки, на одній з яких зображена «Марія-Луїза», а на двох інших – «Наполеон», експонуватимуться в розділі, що розповідає про життя в гетто та ліквідацію гетто нацистами. Сподіваємося, в самому короткому часу фахівці Музею проведуть їх повну атрибуцію і стане відомий рік і місце їх виготовлення та інші важливі деталі.

🔯➡️Джерело⬅️🔯

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.