У рабина, який займався бібліотекою Шнеєрсона, діагностовано коронавірус

Ицхак Коган

74-річного Іцхака Когана, керівника об’єднання хасидів СНД «Хабад», посланника Любавичського Ребе в Росії і рабина синагоги на Великій Бронній, госпіталізовано в Москві з діагнозом covid-19.

Рав Іцхак Абрамович Коган відомий насамперед своєю науково-дослідною роботою, пов’язаною з бібліотекою Шнеєрсона. Бібліотека Шнеєрсона – найбільша колекція хасидської літератури, яка збиралася з XVIII по XX століття. Хасиди називають її другою за значимістю (після Стіни плачу) святинею євреїв, яка зберіглася.

Частина зібрання була націоналізована радянським урядом і в даний момент перебуває в Єврейському музеї та Центрі толерантності (Москва). Іншу частину Шостий Любавицький ребе Йосеф Іцхок Шнеєрсон вивіз до Європи, а потім в США. Американські хасиди впевнені у тому, що бібліотека повинна повністю об’єднатися і фізично знаходитися в США, оскільки такою була воля Шостого і Сьомого Любавичського ребе. 16 січня 2003 Федеральний окружний суд у Вашингтоні зобов’язав владу Росії виплачувати штраф в розмірі $ 50 000 в день до тих пір, поки бібліотека Шнеєрсона не повернеться в США. Однак, у Росії рішення американського суду не визнали.

У зібранні понад 12 000 книг і 25 000 документів. Вартість одного артефакту коливається від $ 150 до $ 7000 і вище.

Відомо, що діагноз covid-19 підтвердився також у 36-річного рабина синагоги на Малій Бронній Гершона Лісіуса. Повідомляється, що у рабина діагностована двостороння пневмонія з руйнуванням тканин легенів. Вперше Лісіус відчув неомоганіе після святкування Пурима, в якому брало участь понад 350 осіб.

Нагадаємо: 24 березня 2020 року в Парижі від коронавіруса помер 64-річний равин Андре Тубуль, який очолював одну з найвідоміших шкіл для єврейських дівчат.

Якщо ви дочитали до кінця: підтримайте видання у скрутну хвилину, перерахувавши пожертву редактору: https://send.monobank.ua/64vmfFzDbP

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.