В Меморіалі Голокосту віднайшли понад 800 нових імен жертв розстрілів

Проєкту «Імена» вдалося встановити нові прізвища загиблих від рук нацистів, які раніше були невідомі

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за півроку віднайшов 867 нових імен жертв масових розстрілів під час нацистської окупації Києва у 1941-1943 роках, які раніше не зазначалися у жодних списках загиблих і книгах пам’яті. Також дослідники в рамках проєкту «Імена» систематизували та упорядкували об’єднаний список загиблих, який містить понад 18 тисяч імен загиблих.

«Ціль Меморіального центру «Бабин Яр» – відновити історичну пам’ять та віднайти повну інформацію про всіх загиблих у Бабиному Яру та їхніх родичів, а також про людей, які жили в той час у Києві, – розповіла керівниця проєкту Анна Фурман.  – Ми поєднали дані всіх існуючих мартирологів – списки загиблих, книги пам’яті, архівні дані в єдину універсальну базу, чого до нас ніхто не робив».

За словами Фурман, також проєкт доповнив і верифікував інформацію по майже 3200 іменам. «В наявних списках є помилки, десь неправильно написано прізвище. Ми прибрали дублікати, перевірили і розширили інформацію. Тобто навпроти прізвищ тепер вказано, чим займався загиблий до і під час війни, чи брав він участь у русі опору, чи мав родину, якими були обставини загибелі тощо», – пояснила вона.

Керівниця проєкту також додала, що проєкт не фокусується на етнічному походженні чи політичних поглядах загиблих – шукаються імена всіх, хто помер в часи окупації від рук нацистів і чиє місце поховання невідоме, цивільні особи і військовополонені, вбиті у Бабиному Яру, Сирецькому таборі і тюрмах, а також вбиті чи зниклі безвісти члени радянського і націоналістичного підпілля.

До дослідницької групи проєкту увійшли науковці-історики, юристи, IT-фахівці. Команда порівнює склад населення Києва в період окупації, до війни та в післявоєнні роки і досліджує дуже широке коло джерел – архівні документи, спогади вцілілих і свідків тих подій, матеріали паспортних і домових книг, адресних столів, метричних книг і РАГСів, які містять дані про народження, шлюб, смерть особи.

Нагадаємо, раніше в рамках проєкту «Імена» були оцифровані понад 140 тисяч матеріалів засекречених картотек періоду нацистської окупації Києва та сотні архівних книг РАГСів за 1925-1936 роки. Усі ці архіви будуть викладені на новій онлайн-платформі Меморіалу, яка буде запущена у вересні.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.