Відбувся п’ятий щорічний «Марш Пам’яті»

марш пам'яті

29 вересня 2020 року в Києві пройшов п’ятий щорічний «Марш Пам’яті», на який, незважаючи на карантин, прийшло понад 200 осіб. Учасники Маршу зібралися біля кінотеатру «Київська Русь», звідки колоною пройшли по дорозі, якою 29 вересня 1941 року йшли на розстріл тисячі людей, переважно євреї. Біля пам’ятника «Менори» в Бабиному Яру прозвучала молитва, після чого кожен учасник Маршу поклав на могилу квіти або камінчик*.

«Марш Пам’яті» — це громадська ініціатива, мета якого не забути про трагедію Бабиного Яру. СторінкаМаршу: https://www.facebook.com/marchofmemory/. Організатори Маршу — Євген Городецький і Дмитро Юрінов. 

На Марші були присутні головний рабин Києва Йонатан Маркович і головний рабин Житомира і Західної України Шломо Вільгельм. Серед учасників Маршу були нащадки загиблих і небайдужі кияни, представники єврейських громад, діти з білоцерківської єврейської школи «Міцва-613», бізнесмени, громадські діячі, народні депутати і дипломати. Щоб взяти участь в Марші, люди приїжджали з Житомира, Білої Церкви, Харкова і Дніпропетровська, а також з інших країн.

Дата наступного Маршу — 3 жовтня 2021 року в 12.00. Всі бажаючі можуть прийти до кінотеатру «Київська Русь» і вшанувати пам’ять жертв Голокосту. 29-30 вересня 1941 року понад 33 тисяч євреїв було розстріляно нацистами в Бабиному Яру. Всього жертв Голокосту до визволення Києва було понад 120 тисяч.

*За традицією євреї тримають в руці камінчик, зігріваючи його своїм теплом, і потім кладуть його на могилу, щоб передати своє тепло тим, кого вже немає в живих.

Фотограф – Олександр Чекменьов.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.