28 травня відбулась онлайн-конференція робочої групи Європарламенту «Пам’ять заради майбутнього» присвячена важливості вшанування трагедії Бабиного Яру. В конференції взяли участь європейські парламентарі та представники Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
Заступник генерального директора Руслан Кавацюк зробив доповідь про якісне соціологічне дослідження щодо толерантності, яке провели у березні на замовлення Фонду. «Ми виявили, що більшість опитаних підтримує створення меморіалу Бабиного Яру, — розповів Руслан. — У суспільстві існує єдність стосовно того, що всі групи жертв трагедії повинні бути гідно вшановані та згадані, незалежно від показників рівня толерантності до них сьогодні».
Директор Інституту історії Голокосту в Україні і Східній Європі Андрій Руккас розповів парламентарям про радянську політику пам’яті щодо трагедії Бабиного Яру, про її зміну з розпадом СРСР й здобуттям незалежності Україною. «Нацисти вбивали людей в Бабиному Яру, а Радянський Союз вбивав пам’ять про цих людей», — зазначив Андрій Руккас.
Член Парламенту ЄС Міхаель Ґалер наголосив на важливості внутрішньої української підтримки проєкту як на урядовому рівні, так і громадянським суспільством. Члени Європарламенту відзначили важливість продовження співпраці Фонду з українським суспільством, а також висловили бажання співпрацювати з Верховною Радою для підтримки проєкту.
«Пам’ять заради майбутнього» (“Memory for the Future”) — робоча група Європарламенту. Місією групи є подолання ідеологій ненависті через підтримку історичної правди і політику пам’яті щодо Голокосту. До групи входять провідні члени Європарламенту, які фокусуються на відносинах з Україною та політиці історії.