- Головна культурна подія цієї осені — фестиваль ізраїльського кіно з російськими субтитрами
- Одна забута могила або декілька слів про Емануїла Мандельштама.
- Які християнські свята співпадають з єврейськими і чому
- Походження єврейських прізвищ
- Інвестування в криптовалюту через криптобіржу: переваги та недоліки
У Бабиному Ярі відбулися урочисті заходи, присвячені Дню Праведника
14 травня 2021 року на державному рівні вперше відзначають День пам’яті Праведників: українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Постанову про це прийняла Верховна Рада на початку цього року.
Почесне звання “Праведник народів світу” ізраїльський Національний меморіал Катастрофи та Героїзму Яд Вашем надав 2659 громадянам України. Також історик та краєзнавець Ілля Левітас (1931-2014) разом з Єврейською Радою України заснував почесні звання “Праведник України”, “Праведник Бабиного Яру” та ін. Таких у нашій державі налічується понад 5000. Але, на жаль, переважної більшості цих героїчних людей немає серед нас, адже свій Подвиг вони здійснили у 1941-1943 рр. Зараз Праведникам більше 85 років. Зокрема, за різними даними, живих Праведників народів світу налічується від 16 до 19 чоловік.
У Бабиному Ярі, місці, яке стало страшним символом ” Голокосту від куль”, восени 1941 року розстріляно 752 пацієнтів психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, вбито понад 34 000 євреїв, ромів, українців, радянських військовополонених.
Тож 14 травня 2021 року відбулося офіційне відкритя символічної синагоги — місця для роздумів і молитви. Цей пам’ятний об’єкт збудував Меморіальний Центр Голокосту “Бабин Яр”. Відкриття відбулося за участі Київского міського голови, офіційних осіб, релігійних лідерів, культурних та громадських діячів. Директор Меморіального Центру Голокосту “Бабин Яр” Максим Яковер прокоментував подію: “У переддень свята дарування Тори (10 заповідей), коли Б-г передав заповідь “не убий”, у місці, де було розстріляно десятки тисяч людей, ми відкриваємо Місце Молитви. Наша мета – через 3333 років нагадати про заповіді й зробити все, щоб Катастрофа не повторилася знову. Запрошую відвідати Синагогу авторства швейцарського архітектора Мануеля Герца. Це об’єкт, який, впевнений, увійде в підручники і який обов’язково треба побачити“.
“Місце для роздумів”, 11-метрову дерев’яну синагогу у формі розкритої книги, прикрашали українські художники розписами, які збереглися на фотографіях зруйнованих синагог Західної України.
.