До Дня Праведників у Бабиному Ярі відбулося урочисте погашення поштової марки

На початку цього року Верховною радою України було встановлено щорічне відзначення 14 травня, як Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. До цього дня вперше за майже тридцятирічне існування незалежної України Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» підготував та провів офіційне погашення поштової продукції.

Захід, якій був підтриманий Національним історіко-меморіальним заповідником «Бабин Яр», Акціонерним товариством «Укрпошта» та Українським інститутом національної пам’яті відбувся сьогодні, 14 травня, на Алеї Праведників у заповіднику «Бабин Яр». На урочистій події були присутні представники центральної виконавчої влади, КМДА та дипломатичного корпусу, релігійні діячі, представники громадськості, журналісті.Щоб не наражати на небезпеку захворювання на СOVID-19 Праведників та рятівників, людей героїчних, але вже дуже літніх, було вирішено їх не запрошувати на такий масовий захід. Але ми запросили дітей та онуків рятівників.

Серед присутніх зокрема були Роза Тапанова, директорка НІМЗ «Бабин Яр» Юлія Гольденберг, засновниця та керівниця ВБФ «Заради тебе», Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, протоієрей Київської єпархії отець Віталій Даньчак, Ірина Геращенко, народна депутатка України, співголова фракції Європейська Солідарність у Верховній раді 9-го скликання та Ольга Василевська-Смаглюк, депутатка IX скл. від партії «Слуга народу». У своїй промові пані Геращенко зазначила, що не зважаючи на різні політичні погляди і конфлікти, задача збереження пам’яті про українців, які рятували євреїв є єдиною для усіх політичних сил.

Паралельно із заходом була представлена експозиція «Історія крізь обличчя», присвячена Праведникам, яка була також підготовлена ВБФ «Заради тебе». Звукове обладнання та супровід бібліотекою ім. Ошера Шварцмана.

Текст і фото: Фонд “Для тебе”

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.