- Головна культурна подія цієї осені — фестиваль ізраїльського кіно з російськими субтитрами
- Одна забута могила або декілька слів про Емануїла Мандельштама.
- Які християнські свята співпадають з єврейськими і чому
- Походження єврейських прізвищ
- Інвестування в криптовалюту через криптобіржу: переваги та недоліки
Головний рабин Києва закликає святкувати Шавуот вдома
Напередодні свята Шавуот (День, в який Всевишній подарував євреям Тору та коли Моїсей отримав 10 заповідей на двох скрижалях), у соцмережах на сторінках синагог з’явилися пости з анонсуванням реєстрації на молитви.
Але Головний Рабин міста Києва, рав Йонатан Бін’ямін Маркович запевняє – наразі не йде мова про відкриття синагог, про це говорити зарано. Йдеться лише про спеціальні святкові молитви, що будуть проходити у приміщеннях, що провітрюються, для маленької кількості людей і із дотриманням усіх вимог МОЗ та місцевої влади.
Пряма мова Головного Рабина Йонатана Марковича: “У Торі сказано, що ми маємо дотримуватися Закону та поважати його. Це стосується не лише Закону, що ми отримали від Всевишнього. Там підкреслено, що мі маємо дотримуватися Закону держави та землі, де ми живемо і працюємо.І Закон сьогодні такий, що ми живемо у режимі карантину, який хоч і послабили, але не зняли. Тому відкривати синагоги й робити великі молитви ми не можемо і не будемо. Ми не можемо ризикувати життям і здоров’ям не лише нашої громади, а всієї Країни і усіх киян! Тож, наразі не йде мова про відкриття синагог”.
Речник Єврейської громади міста Києва Леонід Барац прокоментував, що доступ до молитви отримають лише ті, хто заздалегідь записувався по телефону, та щоб усі охочі могли виконати релігійний обов’язок – їх будуть запускати у тимчасово обладнані молельні кімнати по 10 людей за раз. Молитви, натомість, будуть повторювати.
“Цього року в нас усіх свято буде дуже незвичним. Наразі ми тимчасово обладнали молельну кімнату у приміщенні бізнес-центру, щоб люди не подумали, що синагога відкрита і можна йти. Та вживаємо всіх заходів, щоб виключити небезпеку зараження тих, що моляться. Поставили столи та стільці на відстані більше двох метрів один від одного. Всі святкові молитви проходитимуть провітрюваному приміщенні з відкритими вікнами.
Всі, хто моляться, будуть перебувати на рекомендованій лікарями та урядом відстані один від одного (понад два метри). А у приміщенні не буде більше 10-12 людей за раз, щоб мати лише мінімально необхідний кворум для молитви – “Мін’ян” (10 чоловіків старше 13 років – прим.) Без маски вхід в приміщення, в тому числі і те, де йде молитва – заборонений! Дуже бажано мати рукавички.
Якщо маски не буде, ми подаруємо спеціально зроблені наші багаторазові, але їх може не вистачити і комусь буде сумно піти додому не помолившись. Особливо просимо вітатися без рукостискань і обіймів, а краще безконтактно і дистанційно. Забороняємо приходити на молитву тим, хто молодший 9 і старше 70 років, чи приходити тим, у кого є які-небудь нездужання або симптоми вірусу (підвищена температура; сухий кашель; стомлюваність; різні больові відчуття, біль в горлі; діарея; кон’юнктивіт, головний біль, втрата нюху і смакових відчуттів; висип на шкірі або депігментація нігтів на руках і ногах; утруднене дихання або задишка; відчуття здавленості або біль в грудній клітці).
Стежимо, щоб віряни не доторкатися до будь-яких поверхонь голими руками, та не торкатися особи, рота, носа і очей руками.Після кожної “зміни” проводимо дезінфекцію, та на кожному столі будуть стояти санітайзери з антисептиком.” – каже Леонід.
Але загалом у Єврейській громаді столиці налаштовані оптимістично.”Нема нічого поганого в тому, що Ви не приїдете цього року в синагогу. Всевишній не буде вважати Вас поганою людиною. Зовсім навпаки, це виконання заповіді «І дуже оберігайте ваші душі» – подбати про своє здоров’я і здоров’я окружающіх. Це дуже велика заповідь, бо людське життя є найціннішим як для людини, так і для Всевишнього!” – заспокоює людей Рабин Маркович. – “З Б-жою допомогою, незабаром літо. Хочемо вірити, що з настанням теплої погоди кількість інфікованих зменшиться і ми зможемо вийти з карантину та відновити загальні молитви.”
Для комфортного святкування вдома, в умовах карантину, рав Йонатан Бін’ямін Маркович та Єврейська громада міста Києва надіслали більш, ніж 750 кілограм допомоги.
Це і традиційні смаколики й харчові набори усім потребуючим цього вірянам та представникам незахищених верств населення (Не лише єврейського). Логістичним партнером реалізаціїї доброї справи стала головна пошта країни – Укрпошта.
Як кажуть у громаді – це символічно, тому що Цдака (благочинність – прим.) згідно Єрусалимського Талмуду – є втіленням та еквівалентом всіх заповідей Тори. Адже саме дарування них святкують євреї в цей день.
Свято Шавуот є останнім святом року за єврейським календарем і найближче після нього буде вже восени, у вересні. Воно зветься Рош-Га-Шана (Голова року – прим.)
Украина – единственная страна в мире, где:
– за 20 лет до Холокоста был погромный ГЕНОЦИИД (1917-1920);
– руководство страны призывляет чтить погромщиков во главе с Петлюрой!!!
– на могиле жертв Холокоста (Бабий Яр) стоит памятник пособникам убийц (коллаборантам ОУН).
В мире идет борьба с бывшими нацистами, а в Украине нужно бороться с их героизацией!!!!
Удивился, узнав, что в 1917-1920 была страна Украина.