У Львові стартував фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest-2017»

еврейские фигурки

З кожним роком фестиваль єврейської музики та культури у Львові стає все більш популярним як серед виконавців з усього світу, так і серед глядачів,  котрі заради цієї події спеціально приїжджають до столиці Галичини. Цьогоріч «LvivKlezFest-2017» триватиме цілих 3 тижні, а  в його межах пройде понад 20 культурних заходів у різних куточках міста, в яких візьмуть участь виконавці з 10 країн світу, а завершить усе грандіозний Гала-концерт просто неба на пл. Ринок.

А розпочався Фестиваль  двома колоритними подіями: відкриттям у Львівському історичному музеї виставки «Раритети єврейської спадщини», де можна буде побачити предмети іудаїки із приватних колекцій та запасників львівських музеїв, які виставляються дуже рідко, та святковим концертом, що відбувся у Італійському дворику за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана з Чернівців. Згодом під егідою Фестивалю пройдуть ще 2 унікальні виставки: «Гебрейський світ» (з колекції Львівської національної галереї мистецтв; експозиція там же) та фотовиставка «Євреї, котрі прославили Львів», яка буде інстальована просто неба на Просторі 3-х синагог – її зможуть подивитися усі, хто прогулюватиметься єврейським кварталом цими днями. Окрім того, на цій же ж площі  2 червня просто неба відбудеться Концерт – молитва, присвячений пам’яті євреїв Львова. Також на Фестивалі для знавців та аматорів пройдуть 2 музичних воркшопи  та 1 танцювальний. Окрім того, шанувальникам театрального мистецтва буде цікавою вистава «Напередодні темряви» (за Бертольдом Брехтом) львівського аматорського театру «Дебют» (при ВЄБФ «Хесед-Ар’є»). А для малечі –  дитяче свято «Цигеле-мигеле» у Парку культури з концертом, розвагами, майстер-класами та кулінарним шоу від кафе “Єрусалим”.

А традиційним завершення Фестивалю «LvivKlezFest-2017» стане гала-концерт «Мазл Тов!», який відбудеться  4 червня просто неба на пл. Ринок майже протягом цілого дня Глядачі побачать костюмовану ходу, зможуть взяти участь у танцювальному майстер-класі, а також почути зірок клезмерської музики та співу, які приїдуть до Львова з різних куточків України, Ізраїлю, США, Великобританії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Словаччини, Росії.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.