Походження єврейських прізвищ

Походження єврейських прізвищ

На початок дев’ятнадцятого століття у євреїв Росії не було прізвищ, і вони використовували лише імена та прізвища. Тому походження єврейських прізвищ датується саме початком XIX століття. Ще Г. Державін у своєму “Мнінні” рекомендував додавати до їх імен російські прізвища типу Замисловатий, Дикий або Промисловий – для зручної їх переписи та для ведення судових справ. Єврейський комітет вирішив не нав’язувати силою російські прізвища, але саму ідею прийняв і узаконив її в “Положенні” 1804 року. З цього…

Read More

Інвестування в криптовалюту через криптобіржу: переваги та недоліки

Інвестування в криптовалюту через криптобіржу: переваги та недоліки

Інвестування в криптовалюту – одна з можливостей, яку надає українська криптобіржа. Зробити це можна за обраною програмою або самостійно, враховуючи особливості зберігання цифрових монет на біржі або гаманці. Під час інвестування в активи такого формату варто враховувати їхні особливості та можливі ризики. Переваги інвестування: чому варто купити криптовалюту? Цифрові валюти стали інвестиційною альтернативою фіату за рахунок наступних переваг: Потенційний високий дохід. Вкладання коштів в такі активи може виявитись прибутковим, бо курс крипти спроможний стрімко зрости…

Read More

Звіринецьке єврейське кладовище та Ботанічний сад ім. Гришка

Звіринецьке єврейське кладовище та Ботанічний сад ім. Гришка

Сьогоднішня стаття присвячується одному з єврейських некрополів Києва, який був знищений сто років тому, під час радянської влади, й до сьогодні більшість містян навіть не здогадуються, що в той час коли вони милуються квітами, то під ногами в них знаходяться поховання тисяч киян єврейського походження минулих поколінь. Єврейська громада Києва вперше письмово фіксується ще у десятому сторіччі, але за свою тисячолітню хорологію були епізоди, коли з різних причин історична тяглість громади порушувалась. Як відомо, після…

Read More

Відновлення та збереження єврейського цвинтаря Києва

Відновлення та збереження єврейського цвинтаря Києва

На початку цього тижня волонтерська спільнота краєзнавців провела заходи по відновленню мацевот, зруйнованих часом та природними силами, на єврейському секторі Куренівського кладовища. Як писав видатний знавець іудейського закону рабин Ільяху бар Беньямін-Вольф Шапіро ще у 17 сторіччі у своїй книзі “Елія Раба” – надгробний пам’ятник встановлюється для того, щоб померлий не був забутий, і пам’ять про людину зберігалася у часі для поколінь його нащадків. Але так скалось життя, що у наш час Куренівське кладовище, місце…

Read More

Село Ксаверів та його єврейське минуле

Село Ксаверів та його єврейське минуле

Село Ксаверів, розташоване на Поліссі, спирається на багате минуле. Важливою сторінкою його історії була єврейська громада, яка тут проживала протягом багатьох століть. Пам’ять про неї майже зникла, залишившись лише у згадках декількох старожилів та архівних документах. Однак дослідники та краєзнавці продовжують розкривати історію села. Серед лісів Житомирського Полісся, далеко від головних доріг розташувалося невеличке село Ксаверів. На сьогодні це звичайне, типове українське село, чисельністю населення не більше чотирьох сотень мешканців, але ще декілька віків назад…

Read More

Алла Снурнікова: “У власну культуру потрібно вкладати власні кошти”

Алла Снурнікова: “У власну культуру потрібно вкладати власні кошти”

В Україні проживають громадяни різних національностей – що змінюється, коли вони суттєво змінюють країну проживання: чи важко бути українцем в Ізраїлі? Чи розмовляють там українською? А як щодо культури, освітніх заходів? Сьогодні наша розмова – із засновницею та головою Товариства української культури в Ізраїлі Аллою Снурніковою. Вітання! Нещодавно я дізнався, що в Тель-Авіві 6 грудня 2021 року пройшов Міжнародний конкурс української пісні. Розкажіть, наскільки даний захід популярний серед ізраїльтян, які переїхали з України? Вже вдруге…

Read More

Меморіал в Бабиному Яру перейде у державну власність

Меморіал в Бабиному Яру перейде у державну власність

Комплексна меморіалізація історичних територій урочища Бабин Яр відбуватиметься в межах державно-приватного партнерства. Здійснення такого проєкту можливе тільки за активної участі держави та міста. Створення унікального комплексу музеїв і меморіальних об’єктів на загальній території площею у 130 гектарів за 10 років є завданням та обов’язком щодо всіх жертв Бабиного Яру.  Після завершення терміну державно-приватного партнерства об’єкти, збудовані в межах такого партнерства, належатимуть державі й територіальній громаді міста Києва. Сьогодні вже розробляють мастер-план території Меморіального комплексу в…

Read More
1 2 3 35