Чому єврейське свято Ханука часто збігається з Різдвом

Напевно, наші читачі помітили, що деякі християнські свята часто збігаються за часом з нашими, юдейськими. Це цілком логічно. Християнство, як і іслам, – нова релігія. Християнство і іудаїзм поділяє понад 3000 років.

Очевидно, щоб вдало стартувати, християнству потрібен був вдалий базис. Ми, євреї, весь час чекаємо Мошиаха. Завдяки цьому від традиційної релігії часто відділялися секти, які Месію вже знайшли. Так було і з Ісусом. Базуючись на ряді книг Танаха і назвавши це Старим Заповітом, християнство дало світу нові книги, назвавши їх Новим Заповітом.

Щоб перехід в нову релігію був безболісним, християни святкують Великдень на Песах, а Різдво на Хануку. Далі, розширюючись на землі Європи, християнство також пристосовувалося до основних язичницьких свят цих місць.

Що ж таке Ханука?

Після того як Іуда Маккавей вразив сирійців, в Юдеї був відновлений Другий Храм. В процесі освячення храму потрібно було запалити менору, і її свічки повинні були горіти щоночі. Незважаючи на те, що масла у менорі вистачало для підтримки свічок лише одну ніч, свічки палали вісім ночей поспіль. Ось ці вісім ночей і святкуються щороку під час Хануки.

А що – Різдво?

Різдво святкує народження Ісуса. Для християн це одне з найбільших чудес і найважливіше свято після Великодня.

Євреї не наряджають ялинки, а християн не запалюють менору.

Ханука – це не різдво, як і рабин – не “єврейський поп”. Втім, і в Хануки, і в Різдві є багато спільного: ми все запалюємо свічки і даруємо подарунки. Світ цікавий і багатоликий, тому давайте поважати традиції один одного.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.