Intel придбає Mobileye за $15 мільярдів
Корпорація Intel домовилася про придбання за 14-15 млрд доларів компанії Mobileye, що розробляє компоненти і технології для автомобільної безпеки і самокерованих автомобілів. Про це пише Haaretz, відзначаючи, що угода може стати найбільшою в історії ізраїльської IT-індустрії. Офіційно про покупку поки не повідомлялося, проте не виключено, що учасники угоди оголосять про неї сьогодні до кінця дня.
Mobileye, заснована в Єрусалимі в 1999 році, є сьогодні одним з найбільших постачальників автомобільних систем машинного зору, яким досить для роботи лише даних з відеокамер. Системи Mobileye, зокрема, використовуються в електромобілях Tesla Model S. Однак після трагічного інциденту влітку 2016- го, коли водій керованого автопілотом седана Tesla загинув у зіткненні з фурою, Mobileye оголосила про припинення співпраці з компанією Ілона Маска.
Приблизно тоді ж Intel, Mobileye і BMW оголосили про запуск проекту з розробки автономних автомобілів. Передбачається, що прототипи вийдуть на перші дорожні випробування до кінця 2017 року року. Для реалізації проекту Intel восени сформувала відділ, який зосередиться виключно на розробках в області самокерованих авто.
Intel почала скуповувати технології для “розумних” машин відносно недавно. У травні, наприклад, один з провідних світових виробників мікропроцесорів став власником російської компанії Itseez, яка спеціалізується на софті для систем допомоги водієві. Такі програми можуть розпізнавати дорожні знаки під час руху і попереджати про можливі сутички. А в серпні Intel поглинула американський стартап Nervana Systems, що займається напівпровідниками, софтом і послугами в сфері глибокого машинного навчання.
Так виглядає система автономного управління Mobileye в дії
Крім того, нещодавно компанія заснувала інвестфонд обсягом $ 250 мільйонів, який вкладається в технології автоматизації процесу керування автомобілями. В Intel вважають, що такі розробки, що надають “неймовірну можливість перевинайти досвід водіння”, забезпечать компанії “довгострокові можливості зростання”.
За матеріалами “Вести“