Ліна Костенко, Іван Драч, Євген Євтушенко: до 80-х роковин трагедії представлять антологію поезій про Бабин Яр

скорбь

У четвер, 30 вересня, у Будинку актора до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру відбудеться презентація антології поезій «Яр смерті – яр пам’яті». Захід організовує Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

До антології поезій «Яр смерті – яр пам’яті» ввійшли 133 вірші 95 авторів. Тут представлені твори Ліни Костенко, Євгена Євтушенка, Володимира Сосюри, Івана Драча, Дмитра Павличка, Юрія Каплана. Зокрема, і відома поема «Бабин Яр» Євгена Євтушенка, яку він написав одразу після того, як уперше побував в урочищі в 1961 році. Євтушенко був вражений тим, що на місці масових розстрілів у Бабиного Яру не було жодного пам’ятника загиблим, та у своїй поемі підняв тему державного антисемітизму в СРСР.

Попри те, що тема Бабиного Яру була табуйованою в СРСР, до неї зверталися багато митців. В антології опубліковано перші віршовані згадки про цю трагедію, написані ще в 1940-х роках, а також твори 1950–1980-х років. Особливе місце в ній посідають вірші та поеми часів незалежності, коли тема «Голокосту від куль» опинилась у фокусі суспільства.

Книгу проілюстровано фотографіями та факсиміле архівних документів, і вона є своєрідним сейсмографом часу, назавжди замкненим у цьому трагічному місці.

Антологія виходить у двох томах. Перший – це збірка віршів, другий складається з післямови та коментарів щодо Бабиного Яру. У цій частині історик і письменник Павло Полян у своїх есе розглядає трагедію як історичний феномен.

Антологію презентуватимуть її укладачі:

– Павло Полян, письменник, історик і географ

– Дмитро Бураго, поет, культуролог, видавець і громадський діяч

Також у програмі – виконання музичних творів, які ілюструють життя єврейського народу та присвячені трагедії Бабиного Яру.

Павло Полян – письменник, історик і географ. Зараз мешкає в Німеччині та у своїй науковій діяльності досліджує життя євреїв-емігрантів з колишнього СРСР у Німеччині, Ізраїлі та США. Павло Полян також уклав збірку спогадів радянських військовополонених-євреїв, які були в німецьких концтаборах.

Дмитро Бураго – поет, культуролог, видавець і громадський діяч. У своїй поетичній творчості часто звертається до єврейської тематики. Видавничий дім під керівництвом Дмитра Бураго видав близько півтисячі книжок.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.