LvivKlezFest-2017: нові горизонти

LvivKlezFest

У Львові добіг кінця вже традиційний щорічний фестиваль LvivKlezFest. Нагадаємо, що організатором вже  IX Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest-2017»  виступив  Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є». А генеральними спонсорами – Американський Єврейський Об’єднаний Розподільчий Комітет «ДЖОЙНТ», Львівська міська рада, Посольство Держави Ізраїль в Україні, Почесне консульство Держави Ізраїль у Львові та Почесне консульство Австрії у Львові.

З кожним роком фестиваль єврейської культури у Львові стає все більш популярним як серед виконавців з усього світу, так і серед глядачів, які заради цієї події спеціально приїжджають до Львова. Цього року «LvivKlezFest-2017» тривав 3 тижні та охопив понад 20 культурних заходів у різних куточках міста, в яких взяли участь виконавці з 10 країн світу.

Відтак, виступаючи  на заключному концерті Адель Діанова, керівник Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є», розпочала з теплих спогадів про спочилого духовного провідника Української греко-католицької церкви,  Блаженнішого Любомира Гузара, з яким Львів попрощався напередодні. Своєю чергою міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Для  нашого міста велика честь, що ми маємо добру традицію проводити у Львові цей прекрасний фестиваль. З кожним роком він стає все цікавішим – більше людей, більше барв. А атмосфера, що твориться такими днями  у Львові великою кількістю різних людей, що приїжджають з різних куточків світу – дійсно чудова».

У музичній програмі  фестивалю чисельні глядачі побачили  виступи різних гуртів: «Varnitshkes» (Україна), «Kaschauer Klezmer Band», Кундиш С. (Україна/ Ізраїль), Фаррелл П. (США), «Roman Grinberg Klezmer Swing Quartett» (Австрія), майстер-клас з єврейських танців (Юлія Пуріна, Україна), Поліна Шеферд (Велика Британія), feat «Бурдон» (Україна), «The Yiddish Blues Drifters» (Ізраїль), Shura Lipovsky with Novaya Shira  з програмою «Froyen in Yiddish renewal» (Нідерланди/ Німеччина), «Klezmаfour» (Польща), «Litvakus» (США).

А розпочався фестиваль двома колоритними подіями: відкриттям у Львівському історичному музеї виставки «Раритети єврейської спадщини», де можна було побачити предмети іудаїки із приватних колекцій та запасників львівських музеїв, які виставляються дуже рідко, та святковим концертом, що відбувся в Італійському дворику за участю Оркестру єврейської музики під керівництвом Лева Фельдмана з м. Чернівці. У межах фестивалю  відбулись ще 2 унікальні виставки: «Гебрейський світ» (з колекції Львівської національної галереї мистецтв) та фотоекспозиція  «Євреї, котрі прославили Львів», яка була  інстальована просто неба на Просторі трьох синагог.

А Почесний консул Держави Ізраїль у Західному регіоні Олег Вишняков  так прокоментував подію: «Відбулось по-справжньому свято єврейської культури в гостинному місті Львові, котрий завжди приваблював туристів своєю багатою культурою, багатою архітектурою, чудовою атмосферою. Це полікультурне місто – завдяки цьому тут жило і живе багато різних громад. А євреї з самого початку сприймали Львів як рідний. Адже Львів був і є містом толерантним. Через це євреї змогли зберегти тут свою культурну спадщину. Зараз у львівських музеях зберігається багато картин єврейських художників, сувоїв  Тори, предметів іудаїки. Тому нащадки галицьких євреїв зі всього світу щоразу в більших кількостях приїжджають сюди, щоб зануритись у цю неповторну атмосферу та  відчути духовну єдність».

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.