Pushkin виступить у дніпропетровській філармонії

Pushkin Klezmer Band

4 березня, у суботу після заходу сонця, Pushkin Klezmer Band о 19-00 гратиме веселу музику в дніпропетровській філармонії ім. Когана.

Pushkin Klezmer Band – весільно-фестивальний єврейський оркестр з Києва. Експериментуючи з фольклором, «Пушкін» продовжує традицію клезмерів – так на ідиші називали професійних музикантів. Колись під їхні дудки танцювали єврейські весілля України та Бессарабії. У музиці клезмерів було стільки радості і танцювального запалу, що вона пережила Голокост і асиміляцію, і тепер знову хоче звучати в повний голос.

Єдиний в Україні концертний клезмерський ансамбль, Pushkin Klezmer Band був створений казанським кларнетистом Дмитром Герасимовим. У 2008 році майбутній соліст «Пушкіна» приїжджає до Одеси в пошуках любові, тепла і клезмера. Але знаходить тільки через півроку вже в Києві. Там у 2009 році він відкриває в собі співочий талант і вже через рік столична публіка називає його королем шансону. До осені 2010 року народжується новий колектив, що виконуює клезмерську музику так, як її вже давно не грали в цих краях.

Відтоді Pushkin Klezmer Band багато грає в Україні і по всій Європі: в клубах і синагогах, на вулицях і площах, в концертних залах і на великих фестивалях. І, звичайно, на весіллях! Музиканти «Пушкіна» – найкращі київські джазмени – популяризують клезмер, прагнучи зробити його модним і актуальним. Вони використовують досвід клезмерського відродження на Заході, заново відкриваючи містечковий фольклор і переводячи його на сучасну музичну мову.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.