У Києві відбудеться Перший молодіжний фестиваль єврейського кіно

еврейское кино

12-15 грудня 2017 року у столичному кинотеатрі “Київ” відбудеться Перший молодіжний фестиваль єврейського кіно, започаткований студентським культурним центром “Гілель”.

Фільми можна буде подивитися у “Сінематека зал”.

У програмі фестивалю:

Назви своє ім’я (2006)

Країна: Україна
Жанр: документальна драма
Режисер: Сергій Буковський

У фільмі люди, які вижили в 1941-1942 роках, розповідають в інтерв’ю, як їм вдалося врятуватися від неминучої загибелі.
Одна з героїнь фільму тернополянка Ірина Максимів, якій у часи тих подій було 11 років, розповідала, як її сім’я допомагала вижити євреям. Під час війни її батьки дев’ять місяців переховували в погребі власного будинку на території німецького генштабу 16 євреїв. За це їх визнали праведниками народів світу. Спогади Ірини Максимів режисери записали в 1994 році в Тернополі. У розмові з нею Спілберг зізнався, що дуже вражений благородністю її сім’ї.

Пісня пісень (2015)

Країна: Україна
Жанр: драма, історичний, мелодрама
Режисер: Єва Нейман
У ролях: Аріна Постолова-Тігіпко, Арсеній Семенов, Карен Бадалов

У фільмі поетично показане єврейське містечко початку 20 століття, де живуть десятирічні Шимек і Бузя. Звичайно, вона — принцеса, а він — принц. Вони живуть у сусідніх палацах в одному дворі. Шимек починає усвідомлювати свої справжні почуття до Бузі тільки через роки, далеко від дому, коли дізнається, що вона виходить заміж за іншого.

Кав’ярня “Неглер” (2016)

Країна: Німеччина, Ізраїль
Жанр: документальний
Режисер: Мор Капланскі, Ярив Барел

Режисер вирушає у подорож, щоб дізнатися, що залишилось від легендарної сімейної кав’ярні, яка у 1920-х була епіцентром культурного життя у Берліні. Кав’ярня «Неглер» – фільм про пам’ять, потреби у сімейних міфах і тугу за минулим.

Чужа молитва (2017)

Країна: Україна
Жанр: драма, історичний
Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв
У ролях: Лілія Яценко, Ахтем Сеїтаблаєв, Веніамін Прибура

Неймовірна, але цілком реальна історія молодої кримськотатарської дівчини, яка під час окупації фашистами Бахчисарая врятувала життя 88 єврейським дітям.

Саїде – вихователька у притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм? Не дивлячись на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар – дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов. Але чи вдасться їм обманути карателів та врятуватись від смерті?..

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.