У Мелітополі відкриють пам’ятник жертвам Голокосту

12 серпня 2020 року в Мелітополі відбудеться відкриття пам’ятника жертвам Голокосту.

На вулиці Гетьманській в Мелітополі (колишній Леніна) ведуться роботи в сквері, де буде розташований пам’ятник жертвам Голокосту. Ідея його установки була схвалена представниками місцевого виконкому рік тому. Тоді ж стало відомо, що профінансують виготовлення монумента колишні мелітопольці Володимир Шпільфогель і Юрій Даніма.

Композиція у вигляді дівчини, яка сидить, яка ніби гладить когось (мається на увазі, що це ненароджена дитина), обійшлася в 1,5 млн. гривень. Біля підніжжя скульптури буде написано: «У період з 1939 по 1945 рік було знищено понад 6 000 000 євреїв. Не дамо катастрофі повторитися». Фундамент для установки композиції на стадії виготовлення, вона буде перебувати в частині скверу ближче до вулиці Петровської. Також проект передбачає, що буде оновлена ​​вся зелена зона, тут покладуть заново тротуарну плитку, реконструюють освітлення, встановлять лавочки і урни. Плюс планується оновити зелені насадження, щоб відкрити пам’ятник пішли під знесення тополі, їх повинні замінити чагарники хвойних порід. Витрати на ці роботи частково фінансує бюджет Мелітополя, частково – меценати.

З протилежної частини скверу, де буде встановлено пам’ятник жертвам Голокосту, раніше знаходився пам’ятник Леніну. Це місце після знесення постаменту влітку 2015 го року пустує. Можливо, з часом його також облагородять.

Ймовірною датою відкриття нового пам’ятника в Мелітополі називається 12 серпня. Найближчий аналогічний меморіал в пам’ять про жертви Голокосту розташований не так далеко – на кордоні міста з селом Костянтинівка на місці, де в роки Другої світової війни нацисти масово розстрілювали як євреїв, так і представників інших національностей. Точна кількість загиблих страшною смертю земляків невідома.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.