В общинному центрі Halom відбудеться Пурим у стилі Disney

Христианнские праздники

На Пурим Halom пригадає для вас найкращі мультфільми Уолта Диснея. На вас чекають захопливі майстер-класи від улюблених казкових героїв, шоу Естер, мішлоах манот (смачний подарунок) для кожного гостя і ще багато чого іншого.
Свято буде проходити 12 березня о 13:00 в галереї М17, що у Києві на вул. Антоновича (Горького) 102.

Цікаво, що сам Пурим – не релігійне свято. Це свято знищення усіх ворогів іудеїв. Нагадаємо, що під впливом Есфірі , її чоловік – перський цар, дозволив євреям «винищити, убити всіх сильних у народі, що у ворожнечі з ними, дітей і дружин, і маєтки їхні розграбувати» (Книга Есфірі, 8 -11). І два дні, за підтримки царських сатрапів, «іудеї били усіх ворогів своїх, і винищували, і діяли з ворогами по своїй волі» (там же). Перська імперія була приречена. А день цей став «веселим святом Пурим».

У 1946-му, коли за вироком Нюрнберзького суду були повішені десять нацистських злочинців. У 1953-му, коли саме в ніч на Пурим помер Йосип Сталін і євреї СРСР уникли масової депортації. 13 березня 1961 року (майже в Пурим) сталася Куренівська трагедія, коли прорвало дамбу і лавина затопила Куренівку, залишивши недоторканим Бабин Яр – масове поховання розстріляних під час німецької окупації євреїв. І саме в Пурим, 8 лютого 1991 року, під час війни в Перській затоці, Ірак оголосив про припинення обстрілів ізраїльських міст.

 

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.