Незалежна медіа-профспілка виступила проти антисемітизму

Антисемитизм

Незалежна медіа-профспілка України висловлює занепокоєння через поширення антисемітизму та дискримінації за національною, расовою приналежністю серед українців.

Цими днями, членові НМПУ Урієлю Штерну у мережі Facebook були завдані  образи расистського характеру, які принижують його честь та гідністьУрієль Штерн – громадянин США, є дописувачем Forbes Україна, телеведучим авторських програм на телеканалі Ера та засновником благодійного Фонду Квітна.

НМПУ вважає неприпустимим поширення антисемітизму в Україні. У найрозвинутіших країнах світу, зокрема США, антисемітизм є кримінальним злочином. НПМУ декларує приналежність до  поважного співіснування громадян різних національностей та релігійних поглядів. Антисемітизм та будь-які інші дискримінуючі дії щодо осіб, їх віросповідання, національної чи расової приналежності та поглядів є абсолютно неприпустимим, та дією, яка порушує наступні нормативно-правові акти:

Ст. 1 Загальної декларації з прав людини, яка проголошує, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один одного в дусі братерства.

Ст. 21 Конституції України, яка проголошує, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ст26 Конституції України, яка встановлює, що  іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Ст. 28 Конституції України, яка встановлює, що кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Ст. 297 ЦК України, яка гарантує кожній особі право на повагу до її честі та гідності, а також ділової репутації.

НПМУ буде відстежувати випадки антисемітизму зокрема та дискримінації в цілому у медіа стосовно фахівців медіа-сфери.

НМПУ звертається до колег журналістів, представників інших медійних та правозахисних організацій звертати увагу на ці небезпечні явища та випадки, які, на жаль, стали непоодинокими в Україні та є тривожним сигналом  дотримання прав людини в Україні в цілому.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.