Пішла з життя Надія Кравчук, Праведниця Народів Світу

Померла Надія Тимофіївна Кравчук (22.01.1922, с. Степанівка, Здолбунівського р-ну Рівненської області), яка під час Другої світової війни врятувала сім’ю Цикер. А саме: подружжя Лейби і Софії Цикер з синами Мусіком і Мойшею.

Цикери в жовтні 1942 року втекли зі Здолбунівського гетто на Рівненщині. Євреї півроку ховалися в диких лісових умовах, і врешті-решт вирішили попросити допомоги у родини Кравчуків, що жили на хуторі Баюри біля села Степанівка.

Афанасій та Лікерія Кравчук, з сином Дмитром і його дружиною Надією прийняли біженців в своєму домі. Під час облав і різних перевірок, що проводяться німцями і їх помічниками, Цикери ховалися на горищі або в підвалі будинку Кравчуків. В інший час, віддалене розташування хутора дозволяло євреям пересуватися по його території відкрито, допомагаючи господарям в домашніх справах.

Зліва направо. Стоять: Дмитро та Надія Кравчук, а також брат Дмитра Михайло. Сидять: Лікерія та Афанасій Кравчук, а також Ганна, дружина Михайла.

10 квітня 2005 року Яд Вашем надав Афанасію і Ликерії Кравчук, а також Дмитру і Надії Кравчук почесне звання “Праведник народів світу”.

Надія Кравчук пішла з життя 12 серпня 2020 року. Поховання відбулося 13 серпня у Рівному.

Нагадаємо: 18 липня 2020 року помер Олексій Домущей – останній з родини Праведників народів Світу Домущеїв (селище Бузькі Хутори на Миколаївщині). Герой рятував інших, але йому ніхто не зміг допомогти, коли загарбники відправили юного Олексія на примусові роботи до Німеччини.

А десятьма днями пізніше пішла Ірина Максимів (Саїк). Сім’я Саїк з липня 1943 до квітня 1944 року рятувала і допомагала ховатися 17 євреям з Тернополя. Серед них – Михайло Гінзберг, його дружина Софі, мати Роза, сестри – Ганна Гінзберг і Рут Старкшалль, чоловік Рут – Натан і ще сім друзів Гінзберга.

Вічна пам’ять героям!

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.