Сергій Лозниця зніме “Бабин Яр.Контекст”

Український режисер Сергій Лозниця розпочинає роботу над документальним проєктом для Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” під назвою “Бабин Яр.Контекст”.
Проєкт буде засновано на архівних матеріалах, знятих з червня 1941 року — початку війни між Німеччиною та Радянським Союзом, по березень 1961 року, коли сталася Куренівська трагедія. Усього буде змонтовано 25 епізодів, які протягом року будуть презентовані на сайті Меморіального центру. Епізоди з часом увійдуть до експозиції майбутнього музею. Також з матеріалів проєкту буде створено повнометражний документальний фільм.
Метою проєкту є відновлення контексту трагедії Бабиного Яру. За словами Лозниці, в проєкт увійдуть не лише відомі документи, а й матеріали з архівів, яких кінематографісти досі не торкалися.
“Співпраця з Меморіальним центром “Бабин Яр” — велика честь для мене, і я вдячний Іллі Хржановському за запрошення до цієї співпраці. Я займаюся темою Бабиного Яру багато років, вивчаю архіви, готую ігровий фільм про події літа-осені 1941 року. Завдяки участі Меморіального центру, у мене є можливість зібрати в одне ціле увесь корпус збережених кіноматеріалів, прямо чи опосередковано пов’язаних з трагедією Бабиного Яру. Вважаю, що така робота необхідна для того, щоб київський Бабин Яр з місця забуття перетворився в місце пам’яті,” — говорить Сергій Лозниця.
У 2018 році Сергій Лозниця отримав премію конкурсної програми “Особливий погляд” 71-го Каннського кінофестивалю за фільм “Донбас”. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.