У Києві розкажуть про Шолом-Алейхема та політику царської Росії

Шолом-Алейхем

13 лютого 2017 року  у Києві відбудеться міні-курс Бера Котлермана «Шолом-Алейхем і політика Російської імперії: від Російсько-японської війни до Справи Бейліса».

Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Єврейський університет у Єрусалимі, Ізраїльський культурний центр при Посольстві Держави Ізраїль в Україні та Українська асоціація юдаїки проводять міні-курс Бера Котлермана «Шолом-Алейхем і політика Російської імперії: від Російсько-японської війни до Справи Бейліса».

Серію лекцій засновано на низці творів класика їдишомовної літератури Шолом-Алейхема, темою яких були дві драматичні події життя євреїв Російської імперії початку ХХ ст.: російсько-японська війна 1904–1905 і Справа Бейліса 1911–1913 рр. Під час першої з цих подій десятки тисяч євреїв уперше в історії Росії воювали у складі єдиної армії. Натомість, друга відверто протиставила цю дискриміновану групу населення державі, що вимагала від своїх підданих беззаперечної відданості й готовності загинути за її інтереси. Порушені Шолом-Алейхемом питання громадянського обов’язку, любові до батьківщини та взаємин євреїв Межі осілості з їхніми християнськими сусідами й співвітчизниками буде розглянуто через призму оригінального гумору письменника.

Лекції відбудуться з понеділка по четвер, перша розпочнеться о 10-00 за адресою: вул. Волоська 8/5, корпус НаУКМА №5, підвальне пріміщення, аудиторія 2.

🔯🔯🔯Джерело🔯🔯🔯

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.