Відкриття монументу Голокосту на місті вбивства у Сошневському лісі

Holocaust Monument Opening at the Soshne Forest Killing Site.

Розташований у США Фонд Цаля Каплуна, разом із Державною Адміністрацією Ізяславського району, проведуть церемонію вiкдриття монументу, присвяченого жертвам Холокосту у Ізяславі. Відкриття відбудеться 25 жовтня 2018 року, о 1 годині дня за місцевим часом.

Цей меморіал є першим у черзі монументів, фінансуємих Фондом Цаля Каплуна (TKF) з метою шанування жертв Голокосту та забезпечення того, що жахи Голокосту не забуватимуться.

Представники посольств США, Ізраілю та Латвіі, лідери значних єврейських організацій України, раввіни численних конгрегацій і місцева адміністрація відвідають церемонію.

Місцевий представник: Віктор Кучерук тел:+380675886744, viktor_kucheruk@ukr.net Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістью апарату Ізяславської районної державної адміністрації: izyaslav_rda@izadm.gov.ua Представник ТКФ в Україні: Алла Краснова:+380445253710, allaiv.gd1@i.ua

Церемонія відбудється на місті массового вбивства Ізяславських євреїв у Сошенському лісі близ села Сочне, у 7 кілометрах від Iзялсаву.

Біля 2000 євреїв Ізяславу та околиць були вбиті у цьому місці. Документи з Центру Голокосту Яд ВаШем містять описання цих трагічних подій: “У червні 1942, Українська допоможна поліція оточила Ізяславське гето та наказала його мешканцям залишити свої домівки. 137 спеціалістам – ремісникам та майстровим, із сімьями – було дозволено залишитись у гето. Решта євреїв було завантажено у ваговози і відвезено до лісу близь села Сочне, у кількох километрах на захід від міста. Вони були застрілені у декількох великих ямах німецьким загоном, а також деякими українськими поліцейськими. 1-го січня 1943 ремісники й майстрові, утримувані в єдиний будівлі, були також оточені німецькою та українською поліцією. Ті хто спробував втікти, були застрілені на місці, решта була відвезена ваговозами до того ж самого місця і вбита із пістолет-кулеметів.”

Фонд Цаля Каплуна , https://www.tkfgen.org, базується у Нью-Йорку, США і заснований з метою відзначення життя та імен жертв Голокосту. Біль та страждання мільйонів єврейських сімей повинні бути відомі наступним поколінням.

Монумент для Сошневського місця вбивства (показаний зліва як проекція) розроблен відомим латвійським скульптором Глебом Пантелеєвим і вироблен у Житомирській області. Глеб Пантелеєв так описує свой підхід до дезайну монументу: “Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти що гармонія є праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску розташована у зоні хаосу. Верхня сибмолізує гармонію та перемогу розуму.”

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.