Вперше в історії українського парламенту: вищу нагороду вручили рабину

На фото - Йонатан Маркович и Александр Куницкий (фотограф: Евгения Водолазская)

Почесна грамота Верховної Ради України офіційно вручена головному рабину Києва Йонатану Марковичу. Церемонія відбулася ввечері в понеділок. Це перший випадок в історії держави, коли єврейський релігійний діяч отримав найвищу нагороду Верховної Ради. Нагорода вручається щорічно діячам науки, культури і мистецтва, а також громадським лідерам за особливі заслуги перед державою і українським народом. Рабин отримав цю відзнаку за багаторічну діяльність на благо всіх громадян країни і в ім’я єврейської громади. Ініціаторами вручення нагороди виступили голова парламентської комісії «Ізраїль – Україна», народний депутат України Олександр Куницький і голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

На церемонії були присутні представники єврейської громади, а також народні депутати Олександр Куницький, Аліна Загоруйко, Вадим Струневич і Лариса Білозір. Відеозаписи з привітаннями відправили головний сефардський рабин Ізраїлю Іцхак Йосеф, міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері, міністр у справах релігій Ізраїлю Яаков Авітан і мер Єрусалиму Моше Ліон.

Під час церемонії парламентарії відзначили особливий внесок єврейської громади, очолюваної Марковичем, в боротьбу з епідемією коронавірусу, а також подякували за допомогу, надану євреям, що прибувають щорічно в Умань. В останні місяці члени єврейської громади Києва ведуть широкомасштабну кампанію допомоги літнім людям. Зокрема, в рамках проекту проводиться розподіл продуктових наборів пенсіонерам. Ведеться і велика роз’яснювальна робота, спрямована на привернення уваги громадськості до проблем і специфічних труднощів, з якими стикаються люди похилого віку. Так, наприклад, кампанія мала заклики до молодих частіше телефонувати літнім родичам, позбавленим можливості відвідувати громадські місця – особливо зараз, коли вони відчувають самотність особливо гостро.

Йонатан Маркович, головний рабин столиці України і посланник Хабаду в Києві, став відомим завдяки своїй діяльності як в ім’я місцевої громади, так і допомозі євреям з усього світу, щорічно прибувають в Умань. Подібний випадок стався зовсім недавно: сотні брацлавських хасидів, що приземлилися напередодні Шабату в різних аеропортах України, були затримані через заборону на в’їзд іноземців в країну; рабину Марковичу, однак, вдалося переконати міністра внутрішніх справ України зробити виняток, зважаючи на складні обставини і впустити застряглих в аеропортах паломників у країну.

Почесна грамота Верховної Ради – не єдиний знак відмінності, наданий Йонатану Марковичу: близько двох тижнів тому, в День незалежності України, президент країни Володимир Зеленський прийняв рішення вручити рабину орден «За заслуги».

Почесна грамота Верховної Ради України – нагорода за вагомий внесок у будь-яку сферу життя держави, видатну суспільно-політичну діяльність, заслуги перед українським народом у сприянні становленню та зміцненню України як демократичної, соціальної, правової держави, здійсненню заходів щодо забезпечення прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, активну участь у законотворчій діяльності.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.