В’язень гетто і врятований з Бабиного Яру отримали президентські нагороди

Президент України Володимир Зеленський нагородив орденом “За заслуги” другого ступеню Забарка Бориса Михайловича, голову голову громадської організації “Асоціація євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів”. Церемонія вручення державних нагород України з нагоди Дня Незалежності України відбулася 31 серпня 2020 року в Києві.

Також орденом “За заслуги” другого ступеню нагороджено Михайловського Василя Васильовича – заступника голови, відповідального секретаря громадської організації “Асоціація євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів”, м.Київ.

Про це Президент видав указ №335/2020 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України”.

Нагадаємо: Борис Забарко (18 листопада 1935) — заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії Національної Академії наук України. Колишній в’язень Шаргородського гетто на окупованій фашистами Вінницької області. Автор понад 230 книг і статей, опублікованих в Австрії, Англії, Угорщині, Німеччині, Ізраїлі, Росії, США, ​​Україні.

Василь Михайловський (нар. у 1937 році, ім’я до війни – Цезар Кац) був врятований Анастасією Фоміною з Бабиного Яру, та два роки переховувався у притулку, який організувала Ніна Гудкова. Після війни хлопця всиновили Берта та Василь Михайловські.

У 1994 році меморіальний комплекс історії Голокосту визнав Анастасію Фоміну та Ніну Гудкову Праведницями народів світу.

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.