«З ким би побігати»: презентація роману та виставка ілюстрацій

У Києві, в заповіднику «Софія Київська», відбудеться презентація роману Давида Гроссмана та виставка ілюстрацій Ліори Вайз на IV Фестивалі високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage.

1-го вересня, в День знань, на початку учбового року ми отримаємо подарунок від Посольства Ізраїлю в Україні – презентацію всесвітньо відомого роману Давида Гроссмана та виставку ілюстрацій Ліори Вайз, єрусалимської мисткині, що спеціалізується на перетині графічного, пластичного та сценічного мистецтва.

Стіна з білої цегли серед зелених дерев біля брами Заборовського в Софії Київській перетвориться на своєрідну галерею, де розташуються вісім величеньких ілюстрацій у вигляді картин на холсті. Кожна ілюстрація відображає реально існуючий об’єкт у Єрусалимі — площу, кав’ярню, будівлю тощо.

Контражурні силуети хлопця Ассафа та собаки Дінки виглядають стильно і привабливо на тлі карти місцевості з червоними лініями вуличних перехресть. Кого шукають ці таємничі персонажі, ми саме і дізнаємось на презентації книги в Софії.

Це буде квест і чудова подорож. Екскурсія по сторінках роману. Може — вікторина. Спробуємо поєднати дві країни, два міста. Будуть подарунки у вигляді книжок та різних цікавостей. А також організатори покажуть фрагмент з фільму з одноіменною назвою.

Спробуємо поєднати вулиці Єрусалима та куточки території київського заповідника, придумати несподіваний квест, треба розгадати його та отримати в подарунок роман.

А деякі глави можна буде послухати проста неба на фестивалі і навіть подивитися фрагмент фільма, що був знятий за сюжетом книги.

Давид Гроссман. Він, до речі — сучасний класик, а цей його роман — бестселер. Роман «З ким би побігати» присвячений життю підлітків, не такому вже правильному та розумному, як хотілося би їх батькам. Бо світ може бути жорстоким і несправедливим. Що потрібно юнаку, щоби вижити в цьому світі, як не накоїти помилок, а ще це — захоплива історія про самоту, переживання, існування в сучасному місті — ну, і звичайно, про небезпечні пригоди, дружбу, кохання, та труднощі росту.

Давид Гроссман народився в Єрусалимі у 1954 році. Гроссман – автор романів, освітніх книг, п’єс, опер, збірок оповідань та багатьох дитячих книг. Його книги перекладено більш ніж сорока мовами і отримали кінематографічну та сценічну репрезентацію в Ізраїлі та усьому світі. Твори Гроссмана були відзначені багатьма ізраїльськими та міжнародними нагородами, зокрема Міжнародною Букерівською премією (2017 р.) за його книгу «Кінь заходить у бар», також він став лауреатом Премії Ізраїлю у галузі літератури у 2009 р.

Ліора Вайз – єрусалимська мисткиня, що спеціалізується на живописі, гравюрі та унікальному перформансі на перетині пластичного та сценічного мистецтва. Її виступи проходять під час художніх заходів у музеях та на фестивалях. Її мистецькі витвори експонуються у художніх та громадських проосторах в Ізраїлі та в усьому світі. Вони зберігаються у державних (наприклад – у Музеї Ізраїлю) та приватних колекціях. Її захоплення мистецтвом, що перетинається із художньою літературою і її зв’язок з Єрусалимом природно поєднали її творчість із творчістю її однокласника Давида Гроссмана. Ліора відома своєю любов’ю до безпритульних котів, яких ототожнюють із Єрусалимом, і які прикрашають собою більшість її робіт у проекті.

Про Bouquet Kyiv Stage:

Фестиваль Високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage започаткований у 2018 році у Києві. Традиційно він проходить в останні дні літа в заповіднику «Софія Київська».

Захід поєднує музику, візуальне мистецтво, кіно, театр, літературу, балет і фешн. Щороку понад третину програми складають закордонні учасники.

Засновники фестивалю позиціонують його як подарунок місту, тому вхід на всі події є вільним за наявності вхідного квитка на територію заповідника. 

Організатори фестивалю Bouquet Kyiv Stage 2021 – культурний центр “Дом Майстер Клас” та Національний заповідник “Софія Київська”. Фестиваль організований за підтримки Українського Культурного Фонду, КМДА,  Державного агенства України з питань кіно. Іноземних посольств в Україні- Ізраілю, Норвегії, Італіі та Польского інституту

Більше про програму:

https://bouquetstage.com

https://www.facebook.com/bouquetstage

Leave a Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.